Kedi Cinsleri kategorisinde 8339 ilan bulundu.

Kedi Cinsleri

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Kedi Cinsleri ve İlanları 

Mırıldamasıyla bu hayatta alabileceğiniz en iyi meditasyonu sağlayan kediler, şirin yürüyüşüyle kendine hayran bırakan eşsiz canlılardır. Ne yaparsa yapsın 4 ayak üstüne düşmesiyle bilinen bu canlılar, kesinlikle her evde beslenmesini önerdiğimiz canlılardır. Satılık yavru kedi ya da yetişkin kedi arayan kişilerin heyecanını anlayabiliyoruz. Bu noktada ilk olarak, kedilerin de bir canlı olduğunu söylemek istiyoruz. Bu da sorumluluk sahibi olmanız gerektiği sonucunu çıkarıyor. İyi düşünüp, iyi karar vermeniz; hem sahip olacağınız kedi, hem de sizin için oldukça önemli bir husustur. Hazırladığımız kedi rehberini eksiksiz bir şekilde okumanız, size en uygun kediye sahip olmanız açısından önemlidir.

Hangi Kedi Irkını Almalısınız? 

Günümüzde bilinen 100’den fazla kedi ırkı vardır. Bu ırkların neredeyse tamamı birbirinden farklı özellikler sergilemektedir. Kimisi çok asabi, kimisi oldukça uysal; kimisi oyundan fazlasıyla zevk alan, kimisi ise oyun oynamaktan nefret eden ırklardır. Bunun için size uygun kedi ırkını bulmak oldukça zorlayacaktır. Peki, bu noktada ne yapmalısınız? Yapmanız gereken şey oldukça basit. Aşağıda yer alan soruları kendinize sorup, alacağınız cevaplarla nasıl bir kedi istediğinizi belirlemek. Ardından ise belirlediğiniz kedi özelliklerine tam uyan ırkın hangisi olduğunu araştırıp sahip olmak.
•    Bütçeniz nedir? (Aşı ve bakım maliyetlerini de hesaplayınız)
•    Oyunsever mi, yoksa tembel mi olmalı?
•    Bakım maliyetleri sizin için önemli mi? 
•    Tüy döküp dökmemesi sizin için önemli mi?
•    Diğer evcil hayvanlarla anlaşmalı mı?
•    Diğer kedi türleriyle anlaşmalı mı?
•    Yabancılara karşı tutumu nasıl olmalı?
•    Kronik sağlık sorunlarının bulunup bulunmaması önemli mi?
Bu sorulara vereceğiniz cevaplarla birlikte nasıl bir kediye sahip olmak istediğinizi bir kağıda yazın. Ardından ise filtreleme yöntemiyle ırklar arasında eleme yaparak, size uygun olan kediyi bulun. 

Kedi Fiyatları

Türkiye'de  kedi fiyatları bakım şartlarına, renklerine, fiziksel ve ırk özelliklerine göre ve cinslerine bağlı olarak değişim göstermektedir. 2022 yılı kedi fiyatları ortalama 2.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. Tüm Dünyada Secereli Kediler daha yüksek fiyatlara satılmaktadırlar satılık kedi ararken ve alınırken en önemli ilk kriteriniz yavru kedinin sağlıklı olmasıdır . 2023 senesinde ise evcil cins kedi fiyatları 3.500 liradan başlamkta olup 20.000 liraya kadar çıkabilmektedir, bunu değiştiren etkenlerdrn yukarda bahsetmiştik .

Patibultr